0 (532) 775 35 83 [email protected]
Paşaköy Mah., Bergama, İzmir, Türkiye.
Saanen Keçi Yetiştiriciliği

Keçi sütü; toplumumuzda giderek yaygınlaşan bir gıda maddesi. Diğer süt türleri ile kıyaslandığında insan için en faydalı besin değerlerine sahip olan keçi sütü ve oğlak yetiştiriciliği aynı zamanda hayvancılık ve gıda alanında dikkat çeken bir yatırım aracı. Eskar çiftliği; saanen keçisi yetiştiriciliği, keçi sütü üretimi ve çekirdek sürüleri oluşturulması alanında hizmet sunan başarılı ve profesyonel bir sektör firması olarak dikkat çekiyor.

Saanen Keçisi Yetiştiriciliği

Eskar çiftliği; keçi sütü üretimi ve keçi sürülerinin oluşturulmasında en verimli niteliğe sahip olan saanen cinsi keçileri tercih etmektedir. Oğlak yetiştiriciliği alanında en verimli keçi türü olarak bilinen saanen cinsi keçilerin yetiştiriciliği diğer keçi cinslerine göre daha fazla dikkat ve özen gerektiriyor. Oğlak yetiştiriciliği için en uygun keçi cinsi olan saanen keçisinin bir mera hayvanı olmadığını özellikle belirtmek istiyoruz. Bir yılda yaklaşık 300 gün sağılabilen saanen keçileri günlük 4 litreye ulaşan bir süt üretimine sahip. Bu nedenle keçi sütü üretimi için oğlak yetiştiriciliği süreçlerinde saanen cinsi oğlaklar sıklıkla tercih ediliyorlar.

Keçi Sütü

Eskar keçi çiftliği; keçi sütü üretiminde de kalitenin adresi. Yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahip olan saanen cinsi keçilerden süt elde eden Eskar keçi çiftliği; besleyici değerleri yüksek ve sağlıklı keçi sütlerini bizlere ulaştırıyor. Keçi sütü özellikle çocukların gelişiminde önemli bir gıda maddesi olarak doktorlar tarafından da tavsiye ediliyor.

Eskar keçi çiftliği; kendi keçi sürüsünü oluşturmak isteyen çiftçiler için de çekirdek sürü oluşturulması çalışmalarını gerçekleştiriyor. Verimli bir keçi çiftliği için tüm detayları sunan firma ülkemizde hayvancılığın gelişimine katkı sağlıyor.

Eskar çiftliği; sahip olduğu kalite ve sistem belgeleri ve aynı zamanda alanında uzman veteriner ve uzmanları ile çiftçilerimizin kusursuz hizmet alabilecekleri bir firma. Eskar çiftliği tarafından sunulan çözümler ile hayvancılık alanında uzun ömürlü bir süreç elde edilebiliyor.